2012-03-16 Knygnešių diena
2012-03-29
2012-03-16 Knygnešių diena

„Jie nešė lietuvišką žodį“, taip pavadintoje viktorinoje, skirtoje paminėti knygnešių dienai, dalyvavo 6 klasės mokiniai.

Jie bibliotekoje, internete ieškojo atsakymų į klausimus, stengėsi kuo daugiau sužinoti apie žmones, kurie stengėsi, kad mūsų gimtoji kalba išliktų.
Žodį „Knygnešys“ turi vienintelė lietuvių tauta.
1864–1904 m., uždraudus Lietuvoje spausdinti lietuviškas knygas ir laikraščius, spaudos centru tapo Mažoji Lietuva. Iš ten knygos, laikraščiai, maldaknygės slapta buvo gabenamos į Lietuvą.
Knygnešys tapo visos lietuviškos spaudos simboliu. Sunkus ir pavojingas knygnešio darbas reikalavo daug jėgų, drąsos, lėšų. Bendriems sunkumams įveikti ir nešti žmonėms šviesą kūrėsi knygnešių ir draudžiamos literatūros platintojų draugijos.
Žinomi Kėdainių krašto knygnešiai: Petronėlė Levėnaityė-Gaučienė, broliai Jeronimas ir Jonas Dalbokai, Mikalojus Katkus („Balandos gadynės“ autorius) ir kt.