2013-09-27 Išvyka į Paberžę
2013-10-04
2013-09-27 Išvyka į Paberžę

Gražią rugsėjo mėnesio dieną 7 ir 8 klasių mokiniai kartu su auklėtojomis išvyko į Paberžę. Dar prieš išvyką internete ieškojome medžiagos apie šią vietovę. Skaitėme ir mokyklos bibliotekoje sukauptą medžiagą apie Tėvą Stanislovą.

Mus pasitiko muziejaus vadovė A. Galvanauskienė.  Pirmiausia aplankėme 1863 metų sukilimo muziejų, kuris įsikūręs buvusiame baronų Šilingų dvare. Čia apžiūrėjome nuotraukas, sukilėlių ginklus. Muziejaus vadovė  įdomiai papasakojo apie sukilimo vadovus: Kostą Kalinauską, Zigmą Sierakauską, kunigą Antaną Mackevičių, kuis iš Paberžės išvedė sukilėlių būrį . Muziejaus antrajame aukšte pažiūrėjome medžio drožėjo  S. Lampicko darbų parodą „Jausmai medyje“.

Visiems patiko medinė Paberžės bažnyčia, kurią puošia V. Svirskio kryžiai.  Zakristijoje, klebonijoje ir svirne matėme daugybę Tėvelio Stanislovo surinktų geležinių kryžių, varpelių, senovinių indų. Po pažintinės ekskursijos ant Tėvo Stanislovo kapo uždegėme žvakeles.

8 klasės mokiniai: Austėja, Rosita, Gabrielė, Karolis