2014-09-12 Ekskursija į Klaipėdą
2014-09-15
2014-09-12 Ekskursija į Klaipėdą

Mokyklos direktorius Rimantas Urbonavičius Dotnuvos pagrindinės mokyklos bendruomenei organizavo pažintinę ekskursiją į Klaipėdos delfinariumą.

Ankstų rytą sulipome į autobusą ir pirmyn. Tuščių vietų nėra – visi norintys netilpo. Kai kurie moksleiviai keliauja su tėveliais. Nuotaika pakili, jos netrikdo nė apsiniaukęs oras. Likus 10 km iki Klaipėdos sukame link Gargždų aplankyti Edvardo Legecko mini zoologijos sodo. Pradėjo lynoti, bet autobuse niekas nepasilieka, visi skuba į svečius pas žvėrelius. Mus pasitinka bezdžionėlė.
Apžiūrime paukščių buveines. Dėmesį traukia kupranugariai, meilūs meškėnai, liūtai – galva sukasi nuo gyvūnų įvairovės. Sudrėkę, bet pilni įspūdžių sugrįžtame į autobusą ir dalinamės mintimis :“Čia daug gražiau negu Kauno zoologijos sode“. Čia gyvūnus galima šerti, kai kurie net leidžiasi paglostomi. „O juodosios gulbės, o baltieji tigrai“ – skamba vaikų balsai.

Riedame link Klaipėdos. Perkėloje mums labai pasisekė: vos nupirkus bilietą, atplaukė keltas. Nors tebelijo lietus, vaikai išlipo apžiūrėti kelto, pamojuoti žuvėdroms. Štai ir Smiltynė. Iki delfinų pasirodymo dar 2 valandos. Nusprendėme pasivaikščioti prie jūros. Jūra rami it didelė bala – nė bangelės. Mūsų sveikuolis direktorius, žinoma, eina maudytis, juo paseka keletas berniukų.
Pasidžiaugę jūra, vykstame į Delfinariumą. Pakeliui sustojame apžiūrėti etnografinės žvejo sodybos ir senųjų žvejybos laivų. Laive „Dubingiai“ apžiūrime žvejybos istorijos ekspoziją.

Pagaliau sugužame į Delfinariumą. Fojė mus pasitinka...delfinai. Atnaujintose patalpose dideli pokyčiai – pasirodymų baseino sienose didžiuliai langai ir delfinus galima stebėti iki pasirodymo. Visi prilimpame prie langų. Užsimezga paslaptingas ryšys- delfinai magiškai traukia dėmesį. Pagaliau sugužame į pasirodymų salę. Nors ir perspėti, kad arčiausiai baseino delfinai gali
išmaudyti, visi vaikai susėda pirmoje eilėje. Reginys užburia: delfinai besąlygiškai klauso komandų: šoka, šokinėja į aukštį, piešia, mėto į krepšį kamuolį ir netgi...dainuoja. Tobuliausios būtybės pasaulyje. Visi sužavėti – pusės valandos pasirodymas praeina lyg akimirka. Vaikai nusivylė tik vienu – delfinai per mažai aptaškė.

Kiek pavargę, bet labai laimingi, grįžtame namo – smagiai palydėjome vasarą.

Mokytoja Nina Kučinskienė