2015-05-08 Konkursas „2:0 vokiečių kalbos naudai“
2015-05-11
2015-05-08  Konkursas „2:0 vokiečių kalbos naudai“

Dirbti kartu - sėkmė!

Dotnuvos pagrindinės mokyklos penktos klasės mokiniai kartu su  auklėtoja I. Giedraitiene ir kūno kultūros mokytoju D. Jodeniu sugalvojo užduotį, kuri tapo tikru iššūkiu. Nemokėdami vokiečių kalbos, bet būdami  kūrybingi, darbštūs ir optimistai,  nusprendė dalyvauti konkurse „2:0 vokiečių kalbos naudai“. Mokiniai sukūrė ir nufilmavo filmuką apie futbolą, kuriame turėjo būti pavartoti trys vokiški žodžiai. 2015 m. kovo 23 d. Goethe‘s institute vyko konkurso atranka. Atrankos komisiją sudarė Lietuvos futbolo federacijos atstovai: Vaidotas Rastenis, Masinio futbolo asociacijos direktorius, Ignas Marcinkevičius – Masinio futbolo asociacijos vadybininkas, Vaida Česnauskienė – VšĮ „Futbolo projektai“ rinkodaros vadybininkė ir Goethe‘s instituto darbuotojos. Iš pateiktų 45 paraiškų ir kūrybinių darbų, buvo atrinkti 18 geriausių, tarp jų ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos komanda. Taigi balandžio 28 dieną mokiniai išvyko į finalą, kuris vyko Nacionaliniame futbolo akademijos manieže, Kaune. Penktos klasės mokiniai patys savarankiškai mokėsivokiečių kalbos, kad galėtų kartu su kitais varžovais rungtis ne tik futboloaikštelėje, bet ir viktorinoje apie Vokietiją. Finale buvo varžomasi dėl kelionės į Berlyną. Dotnuvos komanda nugalėtoja netapo, tačiau įgyta patirtis, pažintis su vokiečių kalba ir mokyklai laimėti du futbolo kamuoliai tikrai pravers.

Penktos klasės auklėtoja Indrė Giedraitienė ir klasės seniūnė Ugnė Vosilytė