2016-03-07 Dailaus rašto konkursas „Rašau!2016“
2016-03-15
2016-03-07 Dailaus rašto konkursas „Rašau!2016“

Tarp dviejų Lietuvai svarbių švenčių - nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. pirmą kartą rengiamos Lietuvių kalbos dienos, kurių metu buvo skleidžiamos žinios apie lietuvių kalbą, stiprinama lietuvių kalbos mokymosi motyvacija ir didinamas lietuvių kalbos prestižas.

Neabejingi liko ir mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai. Lietuvių kalbos dienas pradėjome nuo nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio „Rašom!2016". Visi mokyklos mokiniai rašė dailyraštį, ugdė taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Tačiau ši užduotis mokiniams buvo sudėtinga, nes pareikalavo kruopštumo, atidumo, laiko, o kai kurie nesugebėjo išlikti ramūs, nes ne visada pavykdavo parašyti tekstą iš pirmo karto. Antrasis išbandymas atiteko 5-6 klasių mokiniams, kurie dalyvavo kovo 5 dieną Kėdainių rajoniniame dailaus rašto konkurse „Rašau". Keturios mokinės (Smiltė Šimkevičiūtė -5 klasė, Miglė Urbonavičiūtė -5 klasė, Miglė Pravilionytė- 6 klasė, Ugnė Vosilytė- 6 klasė) atstovavo mūsų mokyklai, bet labiausiai pasisekė šeštos klasės mokinei Ugnei Vosilytei. Jai atiteko trečioji vieta rajoniniame dailaus rašto konkurse.

Kovo 7 dieną mokiniai pasiryžo dalyvauti ir diktanto konkurse, kuris vyko tik mokykloje. Diktantą rašė 5-10 klasių mokiniai, tad rašybos ir skyrybos taisykles teko prisiminti visiems. Geriausiai savo mokykloje parašė diktantą aštuntos klasės mokinė Kristina Bankauskaitė.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Indrė Giedraitienė