2016-03-08 Protų mūšis „Taisyklinga kalba - švari kalba“
2016-03-15
2016-03-08 Protų mūšis „Taisyklinga kalba - švari kalba“

Savaitės renginius apvainikavo protų mūšis „Taisyklinga kalba – švari kalba", kuris vyko kovo 8 dieną. Mokytis taisyklingai kalbėti niekada nevėlu. Tad 5-10 klasių mokiniai išbandė savo jėgas ir stengėsi vieni kitus aplenkti. Protų mūšio dalyviams reikėjo ištaisyti klaidingus sakinius, Vytauto Kernagio dainoje „Kancaras" atpažinti barbarizmus ir pateikti jų atitikmenis lietuvių kalboje, išklausyti laidelę „Kalbos rėtis" ir atsakyti į pateiktus klausimus. Išrinkome ir taisyklingiausiai kalbančią klasę. Ši nominacija atiteko septintos klasės mokiniams. Sveikiname.

Visų renginių metu mokyklą puošė iliustruotų frazeologizmų paroda. Mokiniai pakartojo terminą „frazeologizmai", mokėsi juos rasti Jono Paulausko „Lietuvių kalbos frazeologijos žodyne", aiškinosi jų reikšmes. Eksponuojama 20 mokinių kūrybos darbų Tai labai spalvingi, išradingi, neįprasti mokinių darbai. Parodą paruošė dailės mokytoja Dalia Bružienė.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Indrė Giedraitienė