2016-03-18 Užsienio kalbųir muzikos integruotas projektas „Kalba - tai muzika“
2016-03-18
2016-03-18 Užsienio kalbųir muzikos integruotas projektas „Kalba - tai muzika“

UŽSIENIO KALBŲ IR MUZIKOS INTEGRUOTAS PROJEKTAS „KALBA-TAI MUZIKA“

Pirmą kartą mokykloje 2016 m. kovo 18 dieną vyko užsienio kalbų ir muzikos projektas „Kalba – tai muzika", kuriame dalyvavo 5-10 klasių mokiniai. Projekto tikslas - ugdyti komunikacinius užsienio kalbų gebėjimus pasitelkiant į pagalbą muziką. Viso projekto metu dalyviai linksmai mokėsi užsienio kalbų: susipažino su užsienio kompozitorių ir poetų kūriniais bei muzikos stilių įvairove, mokėsi bendrauti, bendradarbiauti ir kūrybiškai dirbti grupėje. Mokiniams padėjo pasiruošti rusų kalbos mokytojos Lolita Stankuvienė ir Genovaitė Vyšniauskienė, muzikos mokytoja Edita Bujanauskienė, anglų kalbos mokytojas Vytautas Petrauskas, informacinių technologijų mokytojas Vilmantas Jasiulevičius. Projektas vyko keliais etapais. I etapas vyko sausio – kovo mėnesiais. Užsienio kalbų mokytojai parinko dainų tekstus iš užsienio ( anglų ir rusų) kino filmų, vaizdo klipų ir dainų karaokės. Du mėnesius vyko pasiruošimas projektui: su muzikos mokytoja vaikai mokėsi dainavimo meno, užsienio kalbų mokytojai padėjo mokiniams suprasti ir išmokti dainų tekstus, mokiniai su klasių auklėtojais repetavo klasėje, konsultavo savo mokinius dėl sceninio įvaizdžio (vaidinimas, apranga). Apie vertinimo kriterijus konkurso dalyviai buvo informuoti iš anksto: muzikalumas, užsienio kalbų raiška, pasirodymo originalumas, sceninė kultūra.

II etapas – dainų konkursas. Mokytojai džiaugėsi renginiu ir galimybe stebėti savo mokinių gebėjimus. Konkurso dalyviai taip pat nenusivylė: ir patys pasirodė, ir išgirdo bendraamžių atliekamus kūrinius. Juk malonu patirtimi ir idėjomis dalintis tarpusavyje. Ši konkurso idėja pateikta pirmą kartą, renginys išties pasiteisino, todėl manome, kad užsienio kalbų (rusiškų ir angliškų) dainų konkursas įvyks dar ne kartą ir praskaidrins mūsų mokyklos gyvenimą.

Projekto vadovai nuoširdžiai dėkoja vertinimo komisijos nariams ir auklėtojams už pagalbą ir palaikymą ruošiant projektą.

Projekto koordinatorė rusų kalbos vyresnioji mokytoja Lolita Stankuvienė