2016-03-31 Dėl standartizuotų testų
2016-03-31
2016-03-31 Dėl standartizuotų testų

Gerbiami 2, 4, 6 ir 8 klasių tėveliai,

2015–2016 mokslo metais mūsų mokykla dalyvauja Nacionalinio egzaminų centro veiksmo tyrime

„Standartizuotų testų taikymas mokyklose 2015–2016 m. m.".

Kviečiame susipažinti.

Veiksmo tyrimo tikslas – išsiaiškinti, kaip standartizuotus testus galima racionaliai panaudoti mokyklos darbo gerinimui.

Tyrimo įrankiai: tyrimui bus panaudoti projekto „Standartizuotų mokinių pasiekimų vertinimo ir įsivertinimo įrankių bendrojo lavinimo mokykloms kūrimas, II etapas" metu sukurti diagnostiniai vertinimo įrankiai 2 klasės mokiniams ir standartizuoti testai 4, 6, 8 klasių mokiniams.

DIAGNOSTINIŲ IR STANDARTIZUOTŲ TESTŲ VYKDYMO GRAFIKAS 2016 m.

Nurodyto dalyko diagnostinis/ standartizuotas testas Testo pildymo trukmė Testavimo data

2 KLASĖ

RAŠYMAS, 1 dalis                                                           apie 45 min.      Balandžio 26 d.

SKAITYMAS                                                                    apie 45 min.      Balandžio 28 d.

RAŠYMAS, 2 dalis (teksto kūrimas)                                   apie 45 min.      Gegužės 2 d.

MATEMATIKA                                                                  apie 45 min.      Gegužės 4 d.

4 KLASĖ

RAŠYMAS                                                                              45 min.       Balandžio 26 d.

SKAITYMAS                                                                           45 min.       Balandžio 28 d.

PASAULIO PAŽINIMAS                                                            45 min.       Gegužės 2 d.

MATEMATIKA                                                                         45 min.       Gegužės 4 d.

6 KLASĖ

RAŠYMAS                                                                              45 min.        Balandžio 27 d.

SKAITYMAS                                                                           45 min.        Balandžio 29 d.

MATEMATIKA                                                                         45 min.       Gegužės 5 d.

8 KLASĖ

RAŠYMAS                                                                              60 min.       Balandžio 19 d.

SKAITYMAS                                                                           60 min.       Balandžio 21 d.

MATEMATIKA                                                                         60 min.       Balandžio 25 d.

SOCIALINIAI MOKSLAI                                                           60 min.        Gegužės 3 d.

GAMTOS MOKSLAI                                                                 60 min.         Gegužės 6 d.

Nacionalinis egzaminų centras įsipareigoja:

1. Parengti, išspausdinti, supakuoti ir pateikti mokykloms visą reikiamą testavimo medžiagą (diagnostinius vertinimo įrankius ir standartizuotus testus);

2. Parengti ir pateikti Bendrąją testavimo vykdymo tvarką.

3. Parengti specialią elektroninę duomenų suvedimo formą–programą, kuri automatiškai apskaičiuos rezultatus ir parengs kiekvienos mokyklos, kiekvienos klasės ir kiekvieno vaiko mokymosi pasiekimų statistinę ataskaitą (profilį), kurioje bus vaizdžiai pateikta esminė lyginamoji visų testuojamų dalykų rezultatų informacija.

4. Veiksmo tyrime dalyvaujančių mokyklų mokinių pasiekimai bus palyginti su šalies atitinkamų klasių mokinių atitinkamų ugdymo turinio sričių pasiekimais.

5. Teikti grįžtamąjį ryšį apie veiksmo tyrimo rezultatus.

Mokykla įsipareigoja:

1. Laikytis Bendrosios testavimo vykdymo tvarkos ir nepažeisti testavimo medžiagos konfidencialumo reikalavimų.

2. Užtikrinti, kad 2 klasės mokinių vertinimą taikant pateiktus įrankius vykdytų vertinamus mokinius mokantis mokytojas. Siekiant rezultatų objektyvumo ir patikimumo, mokykla vykdys šios klasės mokinių vertinimo administravimo ir mokinių darbų vertinimo priežiūrą.

3. Vadovaujantis testavimo vykdymo tvarka ir laikantis nustatyto grafiko administruoti visus pateiktus standartizuotus testus 4, 6 ir 8 klasei (atsižvelgiant į mokyklos mokomąją kalbą) bei užtikrinti testų administravimo patikimumą.

4. Pagal pateiktas vertinimo instrukcijas įvertinti mokinių darbus, suvesti duomenis į NEC parengtas elektronines formas.

5. Iki 2016 m. rugsėjo 30 d. mokyklos interneto svetainėse paskelbti trumpas ataskaitas (laisva forma) apie standartizuotų testų vykdymą ir rezultatus. Viešai skelbiami tik apibendrinti mokyklos rezultatai.

6. Parengti ir iki 2016 m. lapkričio 30 d. pateikti NEC trumpą, nustatytos formos standartizuotų testų panaudojimo mokykloje ataskaitą.

Daugiau informacijos: http://www.nec.lt/342/

Mokyklos administracija