2016-06-05 Išvyka į Kauno oro uostą
2016-06-20
2016-06-05 Išvyka į Kauno oro uostą

Tėvo dienos proga karalaičio Šv. Kazimiero ordinas Dotnuvos pagrindinės mokyklos mokiniams padovanojo išvyką į Karmėlavos oro uostą. Nekantriai laukėme sekmadienio ryto, kada galėsime patekti į aviacijos pasaulį. Tai tarsi didelis miestas, dirbantis tam tikru ritmu, o kiekvienas darbuotojas, atsakingai žvelgiantis į savo pareigas, griežtai laikosi tam tikrų taisyklių. Ekskursija prasidėjo nuo registracijos, patikros, sužinojome, kokių daiktų negalima neštis į lėktuvą. Patekę į oro uosto erdves, buvome apdovanoti dovanėlėmis. Pirmieji mus pasitiko oro uosto gaisrinės darbuotojai, kurie nustebino galingomis gaisrinėmis mašinomis bei gigantišku sniego valytuvu. Karmėlavos oro uosto autobusu važiavome lėktuvų nusileidimo ir pakilimo taku. Iš pagrindinio bokšto stebėjome lėktuvo nusileidimo ir pakilimo „ceremoniją". Sužinojome labai daug įdomios informacijos, kad lėktuvai kyla prieš vėją, paukščiams išbaidyti paleidžiama raketa, susipažinome su dirbančių žmonių specialybėmis. Žodžiu, įdomu buvo ne tik mums, mokiniams, bet ir mokytojoms. Ne kiekvieną dieną tenka pamatyti, kaip veikia visa oro uosto sistema, kaip svarbu atsakingai, kruopščiai dirbti, kad darbas vyktų sklandžiai ir žmonių gyvybės būtų išsaugotos.

Gabija Matkutė ir Monika Žegunaitė, 7 klasės mokinės