2016-09-16 Nacionalinė konferencija „Žydų kultūros istorija ir tolerancija šiandien“
2016-09-20

Dotnuvos pagrindinės mokyklos mokiniai rugsėjo 16 dieną dalyvavo nacionalinėje konferencijoje „Žydų kultūros istorija ir tolerancija šiandien", kuri vyko Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje. Istorijos mokytoja D. Volkevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja I. Giedraitienė kartu su mokiniais domėjosi Dotnuvos žydų istorija, paruošė pristatymą. Konferencijoje mokiniai patobulino savo žinias apie žydų gyvenimo tradicijas, papročius bei religiją. Klausytojai suvokė holokausto pasekmes šiandien. Visi konferencijos dalyviai stebėjo spektaklį „Vinis batuose", klausėsi žydų liaudies dainų (Shalom Aleichem", „Hava Nagila"), dalyvavo eisenoje į Peštinukų kapines, padėjo po atminimo akmenį.