2017-02-11 Ruonių maudynės
2017-02-24
2017-02-11 Ruonių maudynės

Vasaris – sveikatos ir grūdinimosi mėnuo

Kiekvienais metais tiek Kėdainiuose, tiek Palangoje vasario mėnesį vyksta tradiciniai sveikatos ir grūdinimosi renginiai. Į sveikuolių šventę susirenka Kėdainių ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos bendruomenės sveikuoliai, kur kunkuliuoja eketė, emocijos veržiasi per kraštus, džiaugsmas trykšta veiduose, geros nuotaikos pliūpsnis šildo sielą - tai nenusakomi jausmai, kuriuos patiria žmonės, kai maudosi vandens telkiniuose žiemą.

Kėdainių rajono sveiko gyvenimo būdo propaguotojai Vasario 11-osios rytmetį rinkosi į Visuomenės sveikatos biurą, užsiregistravo dalyvių sąraše, atsigėrė gardžios arbatos, prisiminę praėjusias sveikatinimo šventes ir pasimankštinę lauke, lėtu, meditaciniu bėgimu darnioje kolonoje įveikė 2,5 km. atstumą iki Babėnų šilo karjero. Ten jų laukė iškirsta eketė, kuria tradiciškai pasirūpino Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai: Rolandas Žemaitis ir Vaidas Senzikaitis. Gerokai apšilę, susikabinę rankomis, visi sušuko tris kartus: „Mano sieloj šiandien šventė" ir nėrė į žiemos šalčio sukaustytą eketę. Tokių išbandymų nepabūgo net ir septintos klasės mokinys Vilius Skarupskas, kuris pirmą kartą dalyvavo sveikuolių šventėje.

Nuo Babėnų vėl pajudėjo sveikos gyvensenos propaguotojų kolona link Kėdainių sveikatos biuro. Sveikuolius, sugrįžusius iš maudynių, Kėdainių sveikuolių klubas vaišino grikių koše, įvairių skonių arbatomis. Apie vaistažolines arbatas, jų teigiamą poveikį žmogaus organizmui pasakojo biuro darbuotoja Janina Onoprijanskienė.

Prabėgus savaitei nuo sveikuolių šventės Kėdainiuose, kėdainiečiai ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos bendruomenės sveikuolių būrys, vadovaujamas mokyklos direktoriaus Rimanto Urbonavičiaus, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus skirtu autobusu vyko į respublikinę sveikuolių šventę – „Palangos ruoniai 2017". Šventėje teko galimybė susipažinti su nepaprastai kukliu ir nuoširdžiu Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Dalyviai klausėsi paskaitos apie sveiką gyvenseną, susitiko su senais pažįstamais, bendraminčiais iš kitų miestų ir rajonų, pasveikino Ksaverą Vaištarienę su garbingu jubiliejumi.

Įveikus 3,5 km. meditacinio bėgimo Palangos gatvėmis ir pajūriu, visi šventės dalyviai susitiko prie liepsnojančio laužo šalia Palangos tilto, kur susikabinę vienas su kitu rankomis nėrė į banguojančios Baltijos jūros bangas. Ir vyresnio amžiaus, ir jaunesni sveikuoliai džiaugėsi patirtomis emocijomis, o atsisveikindami vieni kitiems ištarė ne viso gero, o iki pasimatymo kituose sveikatos renginiuose, kurie žmones džiugina jau 25 metus.

Socialinė pedagogė Marija Misienė