2017-05-16 Pažintinė ekskursija į Anykščius
2017-05-19
2017-05-16 Pažintinė ekskursija į Anykščius

Gegužės 16 d. 2‒3 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Rolanos Petronienės ir Neringos Kapočienės vyko į Anykščius. Pirmiausia lankėmės Niūronių kaime įsikūrusiame Arklio muziejuje, autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje dalyvavome edukacinėje pamokėlėje „Duonelė kasdieninė". Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą, senolių duonos kepimo papročius ir ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikta galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, vaikai lauke žaidė senovėje populiarius žaidimus: jojo mediniu arkliuku, nešė ant pagaliuko skrybėlę, traukė virvę, mėtė žiedus ant kuolų ir kt., taip pat skanavo kaimiškas vaišes. Vėliau lydimi Arklio muziejaus gido, susipažinome su įvairiais žemės ūkio padargais, transporto priemonėmis, kavalerijos istorija, sužinojome visokiausių įdomybių apie arklį, svečiavomės kalvio ir audėjos trobose.

Vėliau vykome apžiūrėti Puntuko akmenį ir pasivaikščioti Medžių Lajų taku. Pasigrožėję nuostabiu Anykščių šilelio vaizdu, papietavę, pilni įspūdžių mokykliniu autobusiuku grįžome į namus.

Pradinių klasių mokytojos Neringa Kapočienė, Rolana Petronienė