Renginys „I.Simonaitytės metai“
2017-05-23
Renginys „I.Simonaitytės metai“

Gegužės 23 dieną Dotnuvos pagrindinėje mokykloje vyko paskaita „Ievos Simonaitytės aktualumas šiandien istoriniu ir kultūriniu aspektu" Kėdainių rajono lietuvių kalbos mokytojams ir devintų klasių mokiniams. Pranešimus skaitė Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja R. Vabalienė kartu su savo mokyklos devintos klasės mokiniais apie romano „Aukštujų Šimonių likimas" tarmiškus žodžius ir jų reikšmes, taip pat visi prisiminėme, kad I. Simonaitytė buvo ne tik rašytoja, bet ir puiki siuvėja, todėl Kėdainių r. Akademijos gimnazijos mokiniai ir jų mokytoja S. Čeidienė aptarė, kaip atrodė Klaipėdos krašto tautinis drabužis. Dotnuvos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė D. Volkevičienė pateikė daug naudingos informacijos apie Mažosios Lietuvos istoriją ir jos likimą. Muzikos mokytoja E. Markevičienė ir jos mergaičių ansamblis nustebino klausytojus žemaitiškomis dainomis bei supažindino mokinius su Mažosios Lietuvos himnu.