2018-04-10 „Vaikų Velykėlės“
2018-04-13
2018-04-10 „Vaikų Velykėlės“

Saulėtą balandžio 10 d. popietę Dotnuvos pagrindinės mokyklos stadione mišrios priešmokyklinės grupės vaikučiai ir pradinių klasių mokiniai ir mokytojos dalyvavo Atvelykio šventėje. Jau nuo seno per šią šventę daugiausiai dėmesio buvo skiriama vaikams, todėl Atvelykis dar kitaip vadinamas vaikų Velykomis arba Velykėlėmis. Nuo seno tikėta, jog visi sveiki ir stiprūs bus, jei per Atvelykį visi linksminsis, todėl šventės metu vaikai linksmai leido laiką. Pradinių klasių mokytoja Neringa Kapočienė priminė Velykų, kiaušinių marginimo tradicijas, vedė vaikams linksmus komandinius žaidimus: „Margučių ridenimas lazdomis“, „Margučių nešimas šaukštais“ ir kt. Vėliau vaikai minė mįsles, rideno margučius, lenktyniavo, kurio margutis nurieda toliausiai, kurio stipriausias.

Buvo išrinkti autentiškiausias, originaliausias, margiausias margutis.

Švęsdami Atvelykį mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai ir mišrios priešmokyklinės grupės vaikai įsijungė į Naisių vasaros organizuojamą ,,Vaikų Velykėlės 2018" konkursą.  Jau prieš Velykas 2 metrų aukščio kiaušinį, skirtą respublikiniam konkursui, tautiškais raštais margino įvairiomis kruopomis ir makaronais. Šventės metu visi nusifotografavome prie Didžiojo margučio.

Popietės pabaigoje vaikai rado laišką, jį perskaitę sužinojo, kad Kiškutis paslėpė lobį, bėgo jo ieškoti. Suradę džiaugėsi, kad jiems pavyko rasti mokyklos kieme paslėptą saldųjį prizą. Smagiai praleidę laiką, išsiskirstėme į klases.

Pradinių klasių mokytoja Neringa Kapočienė