2018-04-24 Susitikimas su poete Zita Gaižauskaite
2018-04-30
2018-04-24 Susitikimas su poete Zita Gaižauskaite

Balandžio 24 d. Dotnuvos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis lankėsi Kėdainių r. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Dotnuvos filialo bibliotekoje, susitiko su mylima vaikų poete – Zita Gaižauskaite.

Z. Gaižauskaitė prašneko savo eilių posmais. Pasikvietusi drąsesnius vaikus, poetė skaitė ir inscenizavo eiliuotą pasaką „Varliukas keliauninkas". Renginio dalyviai įsikūnijo į įvairiausius poetės eilėraščių personažus: saulę, kiškį, ežį, vilką, briedį, genį, varliuką, gandrą.

Vaikai aktyviai dalyvavo popietėje, pateikė daug klausimų, į kuriuos poetė dažniausiai atsakė eilėmis. Vaikams buvo smalsu sužinoti, ar Z. Gaižauskaitė jau parašė patį gražiausią eilėraštį, taip pat domėjosi, kaip ji tapo poete, kas įkvepia rašyti. „Aš jus myliu ir negaliu nerašyti. Mane įkvepia jūsų žvilgsnių spindulėliai, jūsų šypsenos", – teigė Z. Gaižauskaitė. Labai gražiai poetė kalbėjo ir apie knygas, kurias reikia mylėti, skaityti, liesti, glostyti ir prisiglausti. Pasak poetės, neskaitomų knygų raidelės virsta ašarėlėmis.

Visi buvome sužavėti poetės mokėjimu bendrauti, vaidinti ir skaityti eiles. Po renginio netrūko norinčių įsigyti autorės knygelių ir gauti autografą.

Dėkojame Kėdainių r. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Dotnuvos filialo bibliotekininkei Virginijai už šiltą priėmimą ir susitikimą su poete.

Pradinių klasių mokytoja Neringa Kapočienė