2019-01-11 Tradicinis sausio 13-osios bėgimas
2019-01-14
2019-01-11 Tradicinis sausio 13-osios bėgimas

Dotnuvos pagrindinėje mokykloje įvyko penkioliktasis tradicinis bėgimas, skirtas Sausio 13- osios aukoms atminti. Mokyklos bendruomenė, nepabūgusi šaltuko, savo pastangomis įveikė vieną kilometrą ir penkis šimtus metrų. Tai pusiaukelė tarp Dotnuvos ir Akademijos miestelių. Šioje vietoje Akademijos gimnazijos mokiniai kartu su direktoriumi Liudu Tauginu perdavė Dotnuvos mokyklos direktoriui Rimantui Urbonavičiui Sausio 13- osios vėliavą, kuri simbolizuoja laisvę. Susitikusios bendruomenės pasveikino vieni kitus ne tik rankos paspaudimu, šiltais apkabinimais, bet ir patriotinėmis dainomis. Muzikos mokytoja Nijolė Bajoriūnienė ir būrelio „Muzikos spalvos" mokiniai bėgikus iš mokyklos išlydėjo skambant laisvės kovų dainoms. Entuziastingai mušdami būgną ir iškilmingai dainuodami „Balnokit broliai žirgus", „Žemėj Lietuvos", mokyklos bendruomenės nariai, jausdami ir parodydami savo vienybę, susitelkė bėgimui už Lietuvos laisvę kovojusius žmones.

Mokytoja Indrė Giedraitienė