Kaziuko mugė ir užgavėnės
2019-03-08
Kaziuko mugė ir užgavėnės

Kovo 5 dieną Dotnuvos pagrindinėje mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė. Pradinių klasių mokiniai savo pačių gamintais rankdarbiais, kepiniais, puokštėmis viliojo pirkėjus. O jų tikrai netrūko! Nuo prekių gausos kiekvienam raibo akys: grybukai, keksiukai, pyragėliai, atvirukai, putpelių kiaušinukai, ledinukai, papuošaliukai, iš siūlų pagaminti viščiukai, paukščiukai. Net išrankus pirkėjas galėjo išsirinkti ne vieną prekę.

Tačiau Kaziuko mugė šiais metais buvo išskirtinė, nes tą pačią dieną šventėme ir Užgavėnes – žiemos išvarymo šventę. Kanapinio ir lašininio dvikovą stebėjo ne tik mažiausieji, bet ir vyresnių klasių mokiniai. „Įdomu prisiminti ir puoselėti tradicijas, kurios perduodamos iš kartos į kartą,- teigė devintos klasės mokinė Estrėja Volkovaitė,- todėl norisi ir pačiai dalyvauti bei  prisidėti savo darbais.“

Šventės kulminacija – Morės deginimas. Būrys kaukėtų persirengėlių smagiai šoko ir dainavo aplink laužą. Juk Užgavėnės turi būti linksmos, kad žiema, išsigandusi triukšmo, greitai nesugrįžtų!

Mokytoja Indrė Giedraitienė