,,Sveikatiados iššūkis - 400g. vaisių ir daržovių kasdien !“
2019-03-08
,,Sveikatiados iššūkis - 400g. vaisių ir daržovių kasdien !“

Kovo 7 d. septintos klasės mokiniai ir auklėtoja priėmė ,,Sveikatiados iššūkį - 400g. vaisių ir daržovių kasdien‘‘!

Technologijų mokytoja Dalia Bružienė paaiškino, kad daržovių ir vaisių reikšmė žmogaus organizmui yra labai didelė. Tai vitaminų, maistinių skaidulų, mineralinių medžiagų, organinių rūgščių, angliavandenių šaltinis.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vaisių ir daržovių vartoti ne mažiau kaip penkis kartus per dieną ir vienam asmeniui per dieną jų suvartoti bent 400 gramų. Valgydami rekomenduojamą kiekį daržovių ir vaisių mažinsite riziką susirgti.

Išklausę patarimų mokiniai gamino daržovių salotas, o taip pat vaisių ir  šviežių uogų tyrę.

Linksma kartu gaminti , o dar linksmiau skanauti. Mokiniai prižadėjo, kad nuo šiol vaisių ir daržovių valgys dažniau.

Mokytoja Lilija Lauciuvienė