Velykėlės
2019-05-02
Velykėlės

Saulėtą balandžio 30 d. popietę Dotnuvos pagrindinės mokyklos stadione mišrios priešmokyklinės grupės vaikučiai ir pradinių klasių mokiniai ir mokytojos dalyvavo Atvelykio šventėje. Jau nuo seno per šią šventę daugiausiai dėmesio buvo skiriama vaikams, todėl Atvelykis dar kitaip vadinamas vaikų Velykomis arba Velykėlėmis. Šventės metu vaikai linksmai leido laiką. Pradinių klasių mokytoja Neringa Kapočienė priminė Velykų, kiaušinių marginimo tradicijas. Pirmos klasės mokiniai visiems parodė vaidinimą „Velykų istorija“. Po to vaikai žaidė linksmus komandinius žaidimus, minė mįsles, rideno margučius, lenktyniavo, kurio margutis nurieda toliausiai, kurio stipriausias. Mokytojų komisija išrinko gražiausius, originaliausius, margiausius, įdomiausius margučius.

Švęsdami Atvelykį mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai ir mišrios priešmokyklinės grupės vaikai įsijungė į labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ organizuojamą konkursą ,,Vaikų Velykėlės 2019".  Jau prieš Velykas buvo puošiamas didžiausias ir įspūdingiausias Velykų simbolis –  margutis. Vaikai jį išklijavo tautiškais raštais margintais kiaušiniais. Šventės metu visi nusifotografavome prie Didžiojo margučio.

Popietės pabaigoje už šaunų dalyvavimą vaikai gavo po saldžią dovanėlę. Smagiai praleidę laiką, išsiskirstėme į klases.

Pradinių klasių mokytoja Neringa Kapočienė