Tolerancijos diena
2019-11-20
Tolerancijos diena

Lapkričio 14 dieną Dotnuvos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos švyturys“, skirtos Tolerancijos dienai paminėti.

Šis minėjimas jau vyksta keturioliktus metus, todėl drąsiai galima teigti, kad tolerancijos svarba pulsuoja mokykloje , kurios tikslas – patraukliomis priemonėmis paskatinti mokinukus pagalvoti apie toleranciją ir netoleranciją mūsų gyvenime ir istoriniame kontekste, prisiminti nesenus XX a. Lietuvos istorijos faktus, kai nacių ir sovietinės okupacijos laikotarpiu netolerancija kitai tautai, socialinei grupei, ar kitaip mąstančiam peraugo į atvirą priešiškumą, žmonės buvo kankinami, įkalinami ir žudomi.

Todėl moksleiviai su mokytojais ruošėsi minėjimui kelias savaites: vyko diskusijos, moksleiviai rinko medžiagą, diskutavo, kūrė filmukus, piešė, gamino su švyturiu susijusias menines kompozicijas ir koliažus, žiūrėjo ir aptarė vaizdo įrašus, animacinius filmukus, išrinko pačias gražiausias mintis apie toleranciją ir kiekvienoje klasėje sužibo tolerancijos švyturys, primenantis mokiniams, kaip svarbu ne tik matyti, bet ir jausti širdimi. Kaip švyturys reiškią saugų kelią laivams, taip ir tolerancija žmonių santykiuose reiškią pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos ar negalios.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Indrė Giedraitienė