2012-11-16 Tolerancijos diena mokykloje
2012-11-20
2012-11-16 Tolerancijos diena mokykloje

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija jau dešimtus metus inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais ji pasiūlė šią dieną paminėti su Tolerancijos skėčiais. Mūsų graži, draugiška ir tolerantiška Dotnuvos pagrindinė mokykla su dideliu malonumu ir entuziazmu taip pat prisijungė prie siūlomos iniciatyvos. Šių metų pilietinės iniciatyvos idėja SKĖTIS puikiai tiko rudeniui.

Renginį organizavo Jovita Šulcienė, nuotraukos G. Vyšniauskienės.

SKĖTIS – tai daiktas, po kuriuo lietui lyjant, gali sutilpti keletas žmonių, kurie yra skirtingi, bet lietui lyjant – būdami tolerantiški, stovi kartu po skėčiu. Tad mūsų mokyklos mokiniai kaip įmanydamos papuošė savo SKĖČIUS užrašais, karpiniais, minčių debesėliais, kai kurios klasės pagamino ir dekoravo skėčius iš medžiagos ir popieriaus karpinių. O svarbiausia tai, kad mokiniai labai kūrybiškai ir įdomiai juos pristatė renginyje, skirtame Tolerancijos dienai paminėti, įpindami eilėraščius ir gražias citatas apie draugystę ir toleranciją. Keletas vyresnių klasių mokinių visiems padovanojo nedidelį vaidinimą „Tolerancijos vaisiai“. Po minėjimo visa mokyklos bendruomenė susirinko mokyklos kieme, susikabinę rankomis suformavo didelį tolerancijos skėtį, ir palinkėjo vieni kitiems, kad tolerancija  lydėtu visus ištisus metus iki kito šios gražios iniciatyvos minėjimo.