„Vietovardžių etimologija ir padavimai“
2020-01-07
„Vietovardžių etimologija ir padavimai“

2019 m. gruodžio 17 dieną mokykloje vyko šventinė pamoka, skirta vietovardžių metams paminėti. Šeštos ir septintos klasės mokiniai klausėsi Ryto Tamašausko paskaitos „Vietovardžių etimologija ir padavimai“. Mokiniai aiškinosi savo apylinkių vietovardžių, vandenvardžių reikšmes ir atsiradimo priežastis, patys bandė sukurti įvairias sakmes, kuriose būtų paaiškintas kaimelio ar upelio pavadinimas.

Taip pat vyko  integruota pamoka „Padavimai – tai Lietuvos geografija, glūdinti lietuvių liaudies kūryboje“ šeštos klasės mokiniams.  Skaitydami ir analizuodami padavimus, mokiniai susipažino su geografiniais objektais, kurie yra minimi lietuvių liaudies padavimuose, gebėjo juos parodyti žemėlapyje, sužinojo pagrindinius faktus apie geografinius objektus.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Indrė Giedraitienė