Europos kalbų diena
2020-09-25
Europos kalbų diena

Europos kalbų diena – rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Pirmą kartą švęsta 2001 metais. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, o kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų ir mankština protą.

Europos kalbų diena paminėta ir Dotnuvos pagrindinėje mokykloje rugsėjo 24 dieną. Anglų kalbos mokytojas Vytautas Petrauskas ir rusų kalbos mokytoja Lolita Stankuvienė mokinių  jėgas išbandė viktorinoje. Ne tik mokiniai, bet ir mokytojai galėjo pasitikrinti kalbos žinias.

Dailės mokytoja Dalia Bružienė kartu su mokiniais paruošė plakatus „Europa pasaulyje“, kuriais papuošė mokyklos fojė.

Gausus mokinių dalyvavimas ir aktyvus įsijungimas į veiklas parodė, jog renginio turinys ir pateikimo formos sudomino juos. Renginiui baigiantis padėkota mokiniams, rengėjams, pasidžiaugta prasminga diena ir tuo, kad mokytis kalbų ne tik reikalinga, bet ir įdomu.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Indrė Giedraitienė