Projektas „Šalis ta Lietuva vadinas“
2023-03-15
Projektas „Šalis ta Lietuva vadinas“

2023 m. vasario 16 - kovo 11d. vyko pradinukų projektas „Šalis ta Lietuva vadinas“,  kurio tikslas – skatinti domėtis Lietuvos istorine praeitimi, mylėti, branginti, didžiuotis ir gerbti savo Tėvynę, mokyti vaikus susieti praeities įvykius su dabartimi. Projekto metu klasėse vyko pokalbiai apie Lietuvą, buvo gaminami trispalviai  magnetukai „ Lietuva“, rašomas dailyraštis, puošiamos  tautiniais motyvais klasių durys bei eksponuojami kūrybiniai mokinių darbeliai.    Baigiamasis projekto  renginys įvyko Jonavos r. Kulvos Abraomo Kulviečio mokykloje, respublikinėje pradinių klasių mokinių šventėje „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Komandų laukė linksmos ir smagios užduotys - galvosūkiai, žodžių šifruotės, žodžių detektyvai apie žymias Lietuvos vietas, paminklus. Renginys neprailgo, nes bendrystė ir bendradarbiavimas suteikia daug džiaugsmo.

Mokiniai pagilino savo žinias apie gimtąjį kraštą, lavino meninius ir kūrybinius gebėjimus. Visi „pasisėmė“ geros nuotaikos ir puikių įspūdžių. Yra svarbu ugdyti ne tik akademinę pažangą, bet ir kultūrinį suvokimą bei pilietiškumą.

Pradinių klasių mokytoja Živilė Naujalienė