Mažieji Dotnuvos pagrindinės mokyklos patriotai sveikino Lietuvą
2024-03-04
Mažieji Dotnuvos pagrindinės mokyklos patriotai sveikino Lietuvą

Vienu balsu, atviromis širdutėmis sakydami ,,Lietuva – tai aš, Lietuva – tai tu, Lietuva – tai mes!“ Dotnuvos pagr. mokyklos priešmokyklinukai ir pradinukai paskutiniąją žiemos dieną Dotnuvos bibliotekoje pabaigė mokykloje vykusių edukacijų, renginių ir įvairių veiklų ciklą, skirtą Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai. Kaip sakė patys vaikai – ,,Lietuvos gimtadieniui!“.

Lydimi Lietuvos tautiniais rūbais vilkinčių mokytojų, pasipuošę lietuviška atributika, mažieji užpildė biblioteką gera nuotaika, šypsenomis ir sužavėjo puikiomis žiniomis apie Lietuvą. Renginį jie pradėjo drąsiai sugiedoję Lietuvos himną ir paskyrę gražiausias eiles Lietuvai.

Na o vėliau vaikams teko pasukti galveles ir parodyti, ką jie žino apie gimtąją šalį. Keturios komandos – Aukštaičių, Žemaičių, Dzūkų ir Suvalkiečių – dalyvavo Dotnuvos bibliotekos parengtoje viktorinoje. Beje, prieš tai komandų kapitonams teko išbandymas – garsiai perskaityti komandos pavadinimo tarme užrašytą tekstą. Užduotį pavyko įvykdyti puikiai ir komandos sukruto atsakyti į 20 klausimų. Viktorinoje nugalėjo, žinoma, draugystė.

,,Aš pati esu patriotė, todėl noriu, kad ir vaikai degtų meile Lietuvai ir žinotų apie jos praeitį, domėtųsi, kas vyksta joje šiuo metu“, - sako antrokų mokytoja Živilė Naujalienė.

Veikla mokykloje ir šis baigiamasis renginys parodė, kad vaikams tai įdomu, prasminga ir kad bendros veiklos skatina atrasti naujus dalykus ir augina pažinimo medį...