2013-03-07 Atvira etikos pamoka
2013-03-10
2013-03-07 Atvira etikos pamoka

Kovo 7 d.,  Dotnuvos  mokyklos sporto salėje, etikos mokytoja Jovita Šulcienė ir Socialinė pedagogė Liudmila Korsakova vedė
prevencinę pamoką 6-7 klasių mokiniams „Žvilgsnis į save ir kitus“. Ši netradicinės pamokos idėja gimė atsižvelgus į tai, kad šiuo metu mūsų mokinukai gyvena šurmulio ir didelio tempo amžiuje: pamokos mokykloje, bendravimas su draugais, tėveliais, namų ruoša, brolių ir sesučių klegesys, televizorius, kompiuteris... Tyla ir ramybė tampa vis retesniu svečiu kiekvieno iš mūsų gyvenimuose. Tikriausiai pamirštame,  kad gyvenimo pilnatvė susideda iš mažų smulkmenų ir tikroji laimė – tai tik šią sekundę
patiriami jausmai. Kaip gi mes galime tapti laimingais, jeigu mūsų gyvenimas – tai tik bėgimas ir kažkada ateityje numatyti tikslai. O kur dabar? Kur šiandiena? Kur ši akimirka? Tad sugulę ratu ant žemės, užmerkę akis ir klausydamiesi ramios meditacinės melodijos, mokiniai stengėsi sustabdyti akimirką, pasinerti į save, į savovidinį pasaulį.  Įsiviešpatvo tyla, nurimo emocijos, dingo rūpesčiai... Buvo labai gera matyti tokius ramius, švelnius, besiilsinčius veidus. Pasibaigus meditacijai, mokiniai dalinosi savo pojūčiais, išgyvenimais, regėtais vaizdiniais medituojant, džiaugėsi įdomia, netradicine pamoka. O mokytojos džiaugėsi, jog sutelkė mokinius bendram tikslui: pasiekti ramybę, pusiausvyrą, atsikratyti neigiamų emocijų.
Tekstas J. Šulcienės, nuotraukos G. Vyšniauskienės.